Ideologisch debat ACOD TBM: vakbondswerk is actiewerk
In oktober 2017 organiseerde ACOD TBM een ideologisch debat. De resultaten van deze tweedaagse zitting werden op 14 december ter bevestiging voorgelegd aan het Vlaams Comité van ACOD TBM. De Lijn ondergaat immers – onder politieke druk – een volledige transformatie en er zijn voor ACOD TBM op syndicaal vlak duidelijke standpunten in te nemen over de toekomst.
Militanten van ACOD TBM debatteerden over solidariteit, Europese en binnenlandse politieke invloed op openbaar vervoer, toekomstperspectieven 2020, de grenzen van flexibele arbeid, verworven rechten, de houding van de media, de minieme geloofwaardigheid van de communicatie vanuit het kabinet of de directie van De Lijn, het stakingsrecht, en het vertrouwen van onze leden in de structuur van onze vakorganisatie en haar vertegenwoordigers.
Opvallend was de zeer intensieve en constructieve samenwerking, de levendige debatten, het delen van ervaringen. Het bleek een waardig samenspel van de verschillende aanwezige generaties en personeelscategorieën.
Wij kunnen enkel maar zeer tevreden en fier vaststellen hoe eensgezind ons militantenkorps in de sector Tram Bus Metro wel is en welk inlevingsvermogen er is voor anderen. Het blijkt dat er bij ACOD TBM voldoende maturiteit bestaat om gezamenlijk onderbouwde en weldoordachte standpunten in te nemen. We kunnen ook allemaal door dezelfde deur. Hoe moeilijker de tijden, hoe hoger de nood blijkt aan rechtvaardigheid. Wij hebben dan misschien geen macht door geld en kapitaal, maar waar wij kunnen wel rekenen op solidariteit. Die is er te over bij de personeelsleden en de délégués van De Lijn. Dat hebben wij al meermaals bewezen.
Samengevat: vakbondswerk is actiewerk. Moeilijk of niet, wij gaan ervoor.
Rita Coeck